...

Zwrot ubezpieczenia z Holandii - unikaj pułapek, odzyskaj swoje pieniądze

autor: Maciej Wawrzyniak21 lutego 2024
Zwrot ubezpieczenia z Holandii 2023

Każda osoba, która chce pracować oraz mieszkać w Holandii, musi wykupić dla siebie obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli dochody z Twojej pracy są stosunkowo niskie, masz możliwość ubiegania się o specjalne dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii. Czym jest zwrot z ubezpieczenia i jak dokładnie przebiega jego rozliczenie — tego wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu.

Zwrot podatku i ubezpieczenia z Holandii (Zorgtoeslag)

Zwrot za ubezpieczenie w Holandii to możliwość odzyskania dopłaty do ubezpieczenia zdrowotnego (Zorgtoeslag). Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii musi być opłacane przez każdą osobę, która legalnie przebywa w tym kraju i jest zatrudniona do pracy na podstawie umowy. Obowiązek opłacania holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego leży po stronie osoby pracującej i mieszkającej w tym kraju. Często jednak zdarza się tak, że pracodawca wykupuje ubezpieczenie grupowe dla wszystkich osób zatrudnionych w jego firmie. Przed rozpoczęciem nowej pracy upewnij się, że pracodawca opłaca Twoje ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli nie, to obowiązkowo będziesz musiał wykupić je samodzielnie.

WAŻNA INFORMACJA💡

Zwrot z ubezpieczenia z Holandii można otrzymać maksymalnie do roku wstecz. Jest on wypłacany w każdym miesiącu. Wniosek o zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia w Holandii za 2023 rok można składać do 1 września 2024 roku. O dofinansowanie ubezpieczenia (Holandia) ubiegać się można, składając odpowiedni wniosek i dokumenty do holenderskiego urzędu skarbowego Belastingdiesnt Toeslagen.

Belastingdienst Zorgtoeslag — kto może się ubiegać?

Aby od urzędu skarbowego w Holandii otrzymać zwrot ubezpieczenia Zorgtoeslag, musisz spełnić następujące warunki:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • posiadać obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne (Zorgverzekering),
 • nie przekraczać określonej kwoty dochodu za cały rok (37 496 EUR),
 • pracować i mieszkać na terenie Holandii.

Zorgtoeslag zwrot — jak rozliczyć się z ubezpieczenia w Holandii?

Zastanawiasz się, jak uzyskać zwrot ubezpieczenia z Holandii? Nic prostszego. Wystarczy, że w holenderskim urzędzie skarbowym przedstawisz odpowiednie dokumenty i złożysz poprawnie uzupełniony wniosek o rozliczenie z ubezpieczenia w Holandii. Możesz to zrobić samodzielnie, jednak musisz liczyć się z tym, że w przypadku błędów w uzupełnionym przez Ciebie wniosku lub braku obowiązkowych dokumentów urząd Belasting z Holandii nie przyjmie Twojego wniosku o zwrot ubezpieczenia.

Na szczęście służymy Ci pomocą w temacie Zorgtoeslag w Holandii. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci — bez zbędnych formalności — złożyć zeznanie podatkowe, abyś był brany pod uwagę jako kandydat do zwrotu dodatku do ubezpieczenia (Holandia).

Wypróbuj aplikacje Aangifte

Ile wynosi dodatek do ubezpieczenia Zorgtoeslag w 2024 roku?

Każda osoba, która stara się o przyznanie dodatku do ubezpieczenia w Holandii Zorgtoeslag, musi wiedzieć, że nie da się konkretnie określić jego sumy – wszystko jest bowiem zależne od indywidualnej sytuacji podatnika. Warto jednak być świadomym, że ustanowione są maksymalne kwoty odliczeń dodatku do ubezpieczenia. Dobrą informacją dla każdej osoby chcącej otrzymać Zorgtoeslag, jest fakt, że z roku na rok są one coraz wyższe. Jak to wyglądało w latach ubiegłych i jak prezentuje się w 2024 roku?

 • 2019 – maks. 99 €/ za każdy miesiąc,
 • 2020 – maks. 104 €/ za każdy miesiąc,
 • 2021 – maks. 107 €/ za każdy miesiąc,
 • 2022 – maks. 111 €/ za każdy miesiąc,
 • 2023 – maks. 154 €/za każdy miesiąc.
 • 2024 – maks. 123 €/za każdy miesiąc

Zwrot ubezpieczenia z Holandii — kalkulator

Aby w szybki i wygodny sposób ubiegać się o zwrot z ubezpieczenia w Holandii, skorzystaj z naszej aplikacji Anngifte. Po pobraniu programu uzupełnij podstawowe informacje, które pojawią się na ekranie Twojego telefonu. Możesz być pewien, że wszystkie wpisywane przez Ciebie dane są w stu procentach bezpieczne. Następnie ukaże Ci się kwota zwrotu z Holandii, którą możesz otrzymać lub ewentualna dopłata do podatku, którą powinieneś uregulować.

Zobacz, że rozliczenie ubezpieczenia z Holandii jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki naszej aplikacji do Zorgtoeslag (Holandia) zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz także kalkulator podatkowy — bardzo przydatne narzędzie przy rozliczeniu z ubezpieczenia. Dzięki niemu dowiesz się również, jaki otrzymasz zwrot podatku z Holandii. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania odnoszące się do działania kalkulatora, napisz do nas. Odpowiemy tak szybko, jak szybko poradzilibyśmy sobie z Twoim wnioskiem o holenderski zwrot ubezpieczenia.

Dodatek do ubezpieczenia Holandia — dokumenty

Zobacz, co będzie Ci potrzebne do zwrotu ubezpieczenia z Holandii. Poniższe dokumenty są obowiązkowe przy ubieganiu się o dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii. Pamiętaj jednak, że holenderski urząd skarbowy może poprosić Cię także o inne druki, które pomogą przyspieszyć całą procedurę zwrotu. Aby otrzymać zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia w Holandii konieczne będą:

 • kopia Twojego paszportu lub dowodu osobistego (oraz oryginał do wglądu),
 • numer podatkowy (SoFi),
 • kopia polisy ubezpieczeniowej,
 • numer holenderskiego lub polskiego konta bankowego,
 • Jaaropgave lub salaris od Twojego pracodawcy uwzględniające poprzedni rok (skany tych dokumentów oraz oryginały do wglądu).

Zwrot Holandia — ile trzeba czekać?

Jeśli chcesz starać się o zwrot za ubezpieczenie zdrowotne w Holandii za poprzedni rok podatkowy, to odpowiednio uzupełniony wniosek musisz dostarczyć do holenderskiego urzędu Belastingdienst Toeslagen do 31 sierpnia bieżącego roku. Wnioski zazwyczaj rozpatrywane są w czasie od ośmiu do czterdziestu tygodni (od momentu złożenia dokumentów w urzędzie). Najczęściej jednak odpowiedź w sprawie chęci otrzymania zwrotu ubezpieczenia z Holandii przychodzi wcześniej.Może się jednak zdarzyć, że odpowiedź będzie po tym terminie.

Ubezpieczenie Holandia zwrot — jak się dowiem o Zorgtoeslag?

Holenderski urząd Belastingdienst, do którego składasz wniosek o dodatek do ubezpieczenia w Holandii (Zorgtoeslag), prześle na Twoją skrzynkę elektroniczną decyzję o wysokości przyznanego świadczenia. Pamiętaj jednak, że jeśli zakończyłeś pracę w Holandii, wstrzymany zostanie przyznany Ci dodatek do ubezpieczenia. Jeśli zapomnisz poinformować urząd skarbowy, że zakończyłeś pracę w Holandii, to zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia będziesz musiał zwrócić. Jeśli tego nie zrobisz, zostaną Ci naliczone odsetki.

Zwrot Zorgtoeslag? To możliwe

Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że holenderski urząd skarbowy może poprosić nas o zwrot dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego (za sprawą urzędowego pisma, wraz z żółtym czekiem). Kiedy tak się dzieje? Dobrym przykładem jest sytuacja, w której osoba pobierająca świadczenie wyjechała z Holandii i nie złożyła wniosku o wstrzymanie wpłat, a przez ten czas na jej konto ciągle wpływały środki z Zorgtoeslag.

Warto pamiętać o tym, że ubieganie o przyznanie dodatku jest jednorazowekolejne wypłaty są automatyczne. Dlatego też jeżeli zmieni się nasza sytuacja życiowa lub finansowa (zmiany w wynagrodzeniu), jesteśmy zobowiązani do poinformowania o tym fakcie Belastingdienst.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

1. Jak uzyskać zwrot ubezpieczenia z Holandii?

Zwrot ubezpieczenia z Holandii możesz uzyskać, składając wniosek do urzędu Belastingdienst.

2. Do kiedy można składać wniosek o zwrot ubezpieczenia z Holandii?

Dokumenty do ubiegania się o dodatek do holenderskiego ubezpieczenia można składać do 31 sierpnia bieżącego roku podatkowego.

3. Ile się czeka na zwrot ubezpieczenia z Holandii?

Zwrot z Holandii możesz uzyskać już do 12 tygodni od momentu złożenia wniosku. Jeśli nie dotrzymasz obowiązującego terminu, zwrot z ubezpieczenia z Holandii potrwa około 8 miesięcy.

4. Kiedy przychodzi zwrot ubezpieczenia z Holandii?

Podatnicy, którzy złożą wniosek do końca marca, otrzymają zwrot do ostatniego dnia czerwca.

5. Jakie dokumenty są potrzebne do zwrotu ubezpieczenia z Holandii?

Przygotuj kartę podatkową Jaaropgaaf oraz kopię dowodu osobistego lub paszportu. Miej przy sobie również zaświadczenie o dochodach oraz odcinek wypłat.

Holandia zwrot ubezpieczenia — możesz nam zaufać

Pomożemy Ci uzyskać zwrot z ubezpieczenia z Holandii, dopełniając wszelkich niezbędnych formalności. Jest to zdecydowanie najtrudniejsza część procesu ubiegania się o dodatek do ubezpieczenia. Nasze wieloletnie doświadczenie w temacie rozliczenia z ubezpieczenia w Holandii pozwoli Ci przejść ten proces sprawnie oraz bez zbędnych nerwów.

Zwrot dodatku do ubezpieczenia w Holandii, o które możesz starać się za pośrednictwem naszego biura, może wynieść nawet 1248 € w przeliczeniu za cały poprzedni przepracowany rok. Sam widzisz, że opłaca się złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie skarbowym.

Dzięki naszej aplikacji możesz skorzystać z możliwości złożenia zeznania podatkowego w Belastigndienst i uzyskać zwrot z dodatku do ubezpieczenia w Holandii. Złóż wniosek w kilku prostych krokach — oferujemy Ci profesjonalną pomoc w rozliczeniu z podatku w Holandii.

Pobierz naszą aplikację i przekonaj się, jakie to proste.

Holandia — zwrot ubezpieczenia zdrowotnego Zorgverzekering

W Holandii ubezpieczenie zdrowotne Zorgverzekering jest obowiązkowe. Należy je wykupić w przeciągu czterech miesięcy od momentu zarejestrowania się w urzędzie gminy. Dalej specjalny urząd — Kolegium Ubezpieczeń Zdrowotnych — zarejestruje Cię u ubezpieczyciela, który będzie egzekwował składki na ubezpieczenie zdrowotne z otrzymywanego przez Ciebie wynagrodzenia. Brak ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii może skutkować otrzymaniem wysokiej kary pieniężnej.

Koszt ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii

Podstawowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii kosztuje około 119 €. Kwota ta jest pobierana przez ubezpieczyciela w każdym miesiącu. Dzięki temu istnieje możliwość skorzystania z dodatku do ubezpieczenia Zorgtoeslag. Możliwe jest uzyskanie nawet 154 € zwrotu ubezpieczenia zdrowotnego z Holandii z urzędu Belastingdienst.

Zwrot ubezpieczenia Holandia – DigiD to szybki i prosty sposób

O dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego możesz starać się na kilka sposobów. Jeśli masz dostęp do DIGID (Digitale Identiteit, to jest cyfrowa tożsamość), to na swoim profilu możesz złożyć wniosek przez stronę internetową urzędu. Wiąże się to jednak z koniecznością posiadania meldunku na terenie Holandii. Jeśli jednak pracujesz w Holandii tymczasowo, to wniosek będziesz mógł złożyć w formie pisemnej, wypełniając formularz i odsyłając go do urzędu listem lub drogą elektroniczną (za pomocą naszej aplikacji).