...

Rozliczenie podatku z Holandii – dlaczego warto wybrać aplikację zamiast stacjonarnego biura?

autor: Maciej Wawrzyniak14 maja 2021
Rozliczenie podatku z Holandii – dlaczego warto wybrać aplikację zamiast stacjonarnego biura?
Potrzebujesz rozliczyć się z holenderskiego podatku i potrzebujesz pomocy? Zanim wybierzesz się do placówki stacjonarnego biura rachunkowego, sprawdź, czy nie możesz zrobić tego szybciej, taniej i wygodniej. Jak to wykonać? Najlepszym sposobem jest skorzystanie ze specjalnej aplikacji takiej jak Aangifte24. Dlaczego lepiej złożyć zeznanie podatkowe w programie, zamiast udać się do biura? O tym w dzisiejszym artykule – zapraszamy.

Stacjonarne biura rachunkowe wciąż popularne, ale…

Wiele osób, które muszą rozliczyć się z podatku z Holandii (oraz z innych krajów), decyduje się na usługi zewnętrznego biura rachunkowego. Nic w tym dziwnego – zostawienie formalności w rękach profesjonalistów to najlepszy sposób na to, aby oszczędzić sobie nerwów. Udanie się do siedziby biura księgowego niesie ze sobą szereg zalet, wśród których najważniejszą jest możliwość porozmawiania twarzą w twarz ze specjalistą.

Świat jednak idzie nieustannie do przodu i nie inaczej jest w przypadku składania zeznań podatkowych. W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej (i szybciej) jest rozliczyć się z pomocą specjalnej aplikacji takiej jak Aangifte24. Specjalne oprogramowanie wyposażone w szereg opcji sprawia, że to, co z pozoru wydaje się skomplikowane w zeznaniach podatkowych, w rzeczywistości może być bardzo proste i zająć dosłownie kilka minut.

Aplikacja do składania zeznań podatkowych – znak naszych czasów

Specjalna aplikacja do rozliczania podatku to odpowiedź na potrzeby klientów. W dzisiejszych czasach tak naprawdę wszystko odbywa się za pomocą programów i Internetu. Liczy się przede wszystkim czas i wygoda. Dlatego też coraz większa liczba osób, która szuka pomocy w składaniu zeznań, decyduje się na skorzystanie z nowoczesnych narzędzi, zamiast dowozić dokumenty do siedziby biura rachunkowego. I z taką właśnie myślą powstała aplikacja do zwrotu podatku z Holandii Aangifte24, dzięki której składanie zeznań jest o wiele prostsze, o czym przekonasz się w kolejnych akapitach.

Dlaczego warto rozliczyć się przez aplikację Aangifte24, zamiast korzystać z usług stacjonarnego biura?

Przechodząc do konkretów, to właściwie, dlaczego warto rozliczyć się z urzędem za pomocą aplikacji, zamiast udać się do stacjonarnego biura rachunkowego? Powodów, dla których warto wybrać aplikację mobilną, jest bardzo dużo.

Po pierwsze – wygoda

Decydując się na usługi tradycyjnego biura rachunkowego, musisz mieć świadomość tego, że wiąże się to z częstymi wizytami w siedzibie. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi tu o dostarczenie dokumentów. Zdarzają się sytuacje, w których sukcesywnie będziesz musiał donosić druki. To oczywiście wiążę się z dojazdami, staniem w korkach i kosztami transportu.

Inaczej jest w przypadku korzystania z aplikacji Aangifte24. Jest to narzędzie, które jest symbolem wygody. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na dojazdy – wystarczy, że będziesz połączony z Internetem. Dokumenty możesz przesłać z dowolnego miejsca, bez wychodzenia z domu.

Po drugie – wszystko w jednym miejscu

Rozliczenie podatku z Holandii może budzić przerażenie – zwłaszcza u osób, które robią to pierwszy raz. Holenderskie nazwy dokumentów (jak i samego urzędu skarbowego, czyli Belastingdients) sprawiają, że pomysł samodzielnego rozliczania szybko zostaje oddalony.

Jest to kolejny powód, dla którego wiele osób kontaktuje się z biurem księgowym. O ile stacjonarne firmy pomogą ze skompletowaniem druków i ich wysłaniem, tak często nie zapewniają stałego wglądu w dokumenty.

Inaczej wygląda sprawa w przypadku korzystania z aplikacji mobilnej. Aangifte24 zapisuje każdą operację, dając dostęp każdemu do przesłanych dokumentów czy wypełnionych deklaracji podatkowych w jednym miejscu. Jest to spore ułatwienie – zwłaszcza dla osób, które z jakiegoś powodu potrzebują wejrzeć na druki z poprzednich lat.

Po trzecie – całodobowa obsługa

Stacjonarne biura rachunkowe pracują najczęściej w standardowym trybie pracy. Rzadko kiedy zdarza się, że księgowi zostają do późna i są dostępni pod telefonem.

Dlatego też kolejnym powodem, dla którego warto wybrać aplikację do zwrotu podatku z Holandii, jest fakt, że narzędzie to umożliwia dostęp do swoich danych o każdej porze. Przypomniałeś sobie coś w środku nocy, co musisz sprawdzić? Nie masz czasu czekać, aż księgowy oddzwoni? Jeśli potrzebujesz przesłać dokument/pobrać deklarację/zmienić dane, możesz zrobić to od razu. Aplikację Aangifte24 zabierzesz ze sobą wszędzie i uruchomisz zawsze wtedy, gdy będziesz tego potrzebować – pod warunkiem oczywiście, że masz dostęp do Internetu.

Po czwarte – cena

Kolejnym powodem, który przemawia za skorzystaniem z aplikacji do zwrotu podatku z Holandii, jest niska, sztywna cena. Zdarzają się sytuacje, w których w wyniku poprawek, klient musi zapłacić dodatkowe pieniądze za usługi tradycyjnego biura rachunkowego.

Czegoś takiego nie ma w przypadku aplikacji mobilnej. Wybierając Aangifte24 z góry wiesz, ile zapłacisz za pomoc w złożeniu zeznania podatkowego z Holandii. Do wyboru masz kilka pakietów, które różnią się zakresem usług. Najpopularniejszym wyborem jest pakiet ze wsparciem doradcy, który kosztuje jedyne 20 €. W stacjonarnym biurze rachunkowym pomoc ze zgromadzeniem dokumentów, złożenie deklaracji i dodatkowe porady mogą kosztować o wiele więcej – nawet kilkaset złotych.

Po piąte – stały kontakt z doradcą podatkowym

Kontakt ze stacjonarnym biurem bywa problematyczny. Wynika to m.in. z tego, o czym pisaliśmy wyżej – system pracy księgowego czy konieczność dojazdów do siedziby. Zdarzają się sytuacje, w których musisz otrzymać odpowiedź na już – i tu z pomocą przychodzi aplikacja mobilna.

Aangifte24 jest narzędziem, w którym możesz liczyć na stały kontakt ze swoim doradcą podatkowym. Niezależnie od tego, gdzie jesteś – wystarczy kilka kliknięć, aby otrzymać fachową pomoc. Jest to zdecydowane ułatwienie – zwłaszcza na etapie gromadzenia dokumentów, pytań o ewentualne ulgi i tym podobnych sytuacji. Stały kontakt pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości w kilka chwil.

Zwrot podatku z Holandii przez aplikację Aangifte24 – podsumowanie zalet

O zaletach powiedzieliśmy już wszystko – na sam koniec warto jednak zebrać główne powody, dla których warto skorzystać z aplikacji Aangifte24, zamiast decydować się na usługi stacjonarnego biura podatkowego. Na co możesz liczyć z naszym oprogramowaniem do zwrotu podatku z Holandii?

Funkcje Aangifte24.com Biuro stacjonarne
Obsługa 24/7 V X
Darmowa kalkulacja V X
Koszt zeznania 33 EUR V X
Aplikacja mobilna V X
Zestaw instrukcji V X
Pełne wsparcie techniczne V X
Wszystko online V X

 

Z tego miejsca zachęcamy do wypróbowania naszej aplikacji do rozliczania podatku z Holandii. Oszczędź sobie kłopotu związanego ze składaniem deklaracji podatkowej i wybierz nowoczesne narzędzie, któremu zaufało już wielu zadowolonych klientów.