...

M Biljet z Belastigndienst. Co musisz wiedzieć?

autor: Maciej Wawrzyniak2 września 2020
M biljet z belastigndienst - Wyjaśniamy

Czy w trakcie roku podatkowego zameldowałeś się lub wymeldowałeś z Holandii? Jesteś wówczas zobowiązany złożyć M Form czyli M Biljet dla osób z częściowym meldunkiem w Holandii. Wyjaśniamy jak należy postępować w przypadku składania rocznej deklaracji podatkowej do Belastigndienst i na co zwrócić uwagę.

Prawie 100 stron i 85 trudnych pytań

Znamy Twoje pierwsze wrażenie po otrzymaniu wersji papierowej M Biljet z urzędu. To przecież prawie 100 stron uciążliwych pytań w języku niderlandzkim. Problem w tym, że urząd nie daje Ci możliwości wypełnienia deklaracji online. Pozostaje Ci wypełnić grubą książkę podatkową lub skorzystać z usług doradcy podatkowego, który ma możliwość złożenia formularza w formie online.

Swego czasu byliśmy w Belastigndienst na szkoleniach podatkowych, gdzie zapytaliśmy konkretnie o M Form w wersji papierowej. Wtedy nawet urzędnik musiał się mocno zastanowić nad pewnymi pytaniami, które są w treści formularza. To oznacza, że wypełnienie papierowego M Form to nie małe wyzwanie nawet dla zawodowców.

m biljet 2

Zaświadczenie o dochodach – formularz UE/WE

Dostajemy wiele zapytań o konieczność wysyłania oryginału zaświadczenia o dochodach podbitego przez polski urząd skarbowy. Wiele osób uważa, że jeśli miało meldunek w Holandii, to nie musi wysyłać owego zaświadczenia. To jest błędne myślenie.

Jeśli meldunek w Holandii nastąpił w trakcie roku podatkowego, to jesteś zobowiązany dosłać zaświadczenie UE/WE do Belastingdienst. Załóżmy taką sytuację:

Zameldowałeś się w Holandii 3 stycznia i zameldowanie trwało do 31.12.. W takiej sytuacji nie byłeś zameldowany w Holandii cały rok (brakuje 2 dni) tak więc musisz rozliczyć się na M Form i złożyć zaświadczenie o dochodach z Polski.

W sytuacji, gdy byłbyś zameldowany cały rok tzn. od 01.01 do 31.12  wówczas składasz formularz P (P-biljet) i nie musisz wysyłać zaświadczenia o dochodach.

71d74c91d2f1b672b5becab56cde0c58b7367f88

Jak złożyć M Biljet online?

Niestety urząd nie udostępnia Ci takiej możliwości w ramach portalu podatkowego i DIGID. Jedyną opcją jest zlecenie sporządzenia deklaracji M-Biljet doradcom podatkowym, którzy mają możliwość wysyłki online. Jest jednak jedna ważna informacja, która zapewne ułatwi Ci życie i pomoże w szybki sposób uzyskać zwrot podatku z Holandii.

Masz możliwość złożenia formularza M samodzielnie w opcji online w naszej aplikacji. Zamiast wypełnienia 100 stron i odpowiedzi na 85 pytań, wystarczy przejść przez prosty formularz, gdzie zadamy dokładnie 13 prostych pytań w języku polskim. Po wypełnieniu zeznanie podatkowe jest certyfikowane i wysyłane w formie online do urzędu. To jedyna taka opcja na rynku umożliwiająca złożenie M Biljet online.

Zacznij już teraz i wypełnij swój M Biljet w naszej aplikacji do rozliczenia podatku z Holandii!

m form button