...

Kalkulator podatkowy Holandia

autor: Maciej Wawrzyniak4 maja 2021

Pracowałeś na umowę o pracę w Holandii i szukać kalkulatora podatkowego online?
W internecie znajdziesz wiele narzędzi jednak żadne z nich nie jest tak precyzyjne jak nasz kalkulator. Uwzględniamy częściowy okres zameldowania w Holandii (m-Form) jak również brak meldunku (c- form).

Reguła 90 % ( tzw. kwalificerende buitenlandse belastingplicht)

Nasz kalkulator precyzyjnie obliczy Twój zwrot podatku z Holandii uwzględniając warunek 90 % czyli przeliczy odpowiednio ulgę Heffingskorting uwzględniając dni ubezpieczenia na terenie Holandii.

Aangifte PL 1

Dane z Jaaropgave

W prosty sposób wprowadź wartości z twojej kary Jaaropgave, którą otrzymałeś od holenderskiego pracodawcy. Na karcie znajdziesz trzy podstawowe informacje:
- Dochód z zatrudnienia tzw. LOON VOOR LOONBELASTING
- Potrącony podatek – tzw. LOONHEFFING
- Ulga podatkowa – tzw. ARBEIDSKORTING

Po wprowadzeniu danych nie zapomnij określić okresu pracy w Holandii – ma on ogromny wpływ na kwotę zwrotu – w szczególności w przypadku braku meldunku

Aangifte PL 3

Aangifte PL 2

UWV

Jeśli posiadałeś zasiłek chorobowy lub dla bezrobotnych to powinieneś otrzymać Jaaropgave z UWV. Wpisz dane w kalkulatorze

Zorgtoeslag

Możesz również sprawdzić szacunkowy zwrot przysługującego Ci Zorgtoeslag za dany rok.
Nasz kalkulator zaprezentuje Ci kwotę dofinansowania Zorgtoeslag za każdy ubezpieczony miesiąc w Holandii. W tym celu musisz uzupełnić dane z Jaaropgave i zaznaczyć, że chcesz starać się o Zorgtoeslag.

Aangifte PL 4

 

Kwota z minusem oznacza dopłatę

Jeśli w kalkulatorze widnieje kwota z minusem oznacza ona dopłatę do podatku – czyli, że będziesz musiał dopłacić do Belastgindienst kwotę podatku.

Kwoty wyrażone dodatnio oznaczają nadpłatę , którą urząd Ci zwróci. Sprawdź teraz kalkulator podatkowy z Holandii.

Aangifte PL 5