Kalkulator zwrotu podatku z Holandii 2023 – sprawdź, ile możesz odzyskać!

autor: Maciej Wawrzyniak17 stycznia 2023
Kalkulator podatkowy Holandia 2020 rok

Chcesz wiedzieć, ile przysługuje Ci podatku z Holandii za rok 2022? Interesuje cię, jakie zmiany zaszły w stosunku do 2021 roku? W tym artykule wyjaśnimy, jak możesz szybko obliczyć swój zwrot podatku z Holandii – bezpłatnie i online. Nasz kalkulator wyliczy za Ciebie nadpłatę szybko i wygodnie, czyli tak, jak każdy lubi!

Kalkulator podatku Holandia 2023 – szybko i wygodnie z Aangifte

„Rozliczenie podatku z Holandii kalkulator”, „Jaaropgaaf kalkulator” „zwrot podatku z Holandii kalkulator” czy też „kalkulator podatkowy z Holandii” – szukałeś w ten sposób kiedykolwiek narzędzia, które pomoże Ci obliczyć nadpłatę podatkową? W Internecie znajdziesz sporo kalkulatorów, które mniej lub bardziej precyzyjnie prezentują kwotę zwrotu podatku. Nie warto stawiać na półśrodki, które wyliczą coś, co nie będzie miało pokrycia z rzeczywistością.

Trzeba mieć na uwadze, że „pierwszy lepszy” program online może nie wziąć wszelkich niuansów związanych z Twoją sytuacją, przez co wyliczenie nie będzie rzetelne. Aby się nie rozczarować, warto jednak wybierać sprawdzone rozwiązania. Nasz darmowy kalkulator zwrotu podatku z Holandii online jest najdokładniejszym narzędziem na rynku, uwzględniającym wszystkie dodatkowe ulgi podatkowe dostępne w tym kraju (np. ulga na dziecko czy ulga na partnera). Potwierdzają to liczne opinie naszych zadowolonych klientów, które znajdziesz w sieci. Wystarczy, że podasz swoje dane osobowe, oraz informacje dotyczące dochodu i zapłaconych składek, a nasze narzędzie będzie w stanie dokładnie oszacować należną Ci kwotę zwrotu.

Kalkulator podatku Holandia 2023 – czym jest i jak działa?

Czym jest nasz kalkulator rozliczenia podatku z Holandii? Jest to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest obliczenie należnej kwoty, która jest zwracana po rozliczeniu PIT. Zasada działania programu jest bardzo prosta. Kalkulator zwrotu podatku z Holandii do wyliczenia należności potrzebuje jedynie kilku danych, które są wprowadzane w odpowiednie okienka w aplikacji. Co ważne, aby obliczenie było precyzyjne, powinno się dobrze zweryfikować ich poprawność. Jakie informacje bierze pod uwagę nasz kalkulator zwrotu podatku z Holandii? Są to m.in.:

  • przychód roczny,
  • odliczenia podatkowe (ulgi przysługujące podatnikowi),
  • koszty uzyskania przychodu,
  • pobierane zasiłki.

Darmowy kalkulator zwrotu podatku w Holandii – nie płać za kalkulację

Omawiany kalkulator zwrotu podatku z Holandii online to narzędzie, które wbudowane jest w naszą aplikację Aangifte24. Czy kalkulacja będzie Cię coś kosztować? Nie. Kalkulator jest darmowy, dzięki czemu nie musisz wydawać ani złotówki na to, aby poznać należną Ci kwotę.

Zwrot podatku Holandia – kalkulator online

Jak wspomnieliśmy – korzystanie z naszego kalkulatora zwrotu podatku z Holandii jest bardzo wygodne. To jedna z głównych jego zalet – inną jest niezwykła dokładność. Do wyliczenia należności wystarczy Ci dostęp do Internetu. Nie musisz jeździć do urzędu skarbowego czy biura rachunkowego. Nasz kalkulator działa 100% online. Oszczędź sobie czasu na dojazdy i pieniędzy na paliwo. Oblicz swój zwrot w kilka minut.

Kalkulator zwrotu z Holandii – ile mogę odzyskać podatku za rok 2023?

W 2023 roku należy spodziewać się wyższych kwot zwrotu podatku, głównie z powodu wzrostu ulgi podatkowej Arbeidskorting – obecnie wynosi ona 5052 euro. Ostatecznie wszystko zależy jednak od indywidualnej sytuacji podatnika, a w szczególności od uzyskanych w danym roku dochodów.

Co się zmieniło w podatkach w Holandii w 2023 roku?

Zmienił się sposób obliczania ulgi Arbeidskorting, ogólnie na korzyść podatnika. Od 2023 roku obowiązuje nowa kwota i wynosi ona maksymalnie 5052 euro. Zwiększenie ulgi podatkowej dla pracowników najemnych spowoduje wyższy zwrot dla osób o dochodzie do 115 301 euro rocznie. Pracownicy o dochodach od 11 000 € do 37 000 € (o niskich i średnich dochodach) odniosą największe korzyści z ulgi podatkowej dla osób zatrudnionych.

Ostateczna wysokość ulgi podatkowej dla osoby zatrudnionej zależy od wieku i poziomu dochodów z pracy. Obliczana jest zgodnie z zamieszczonym poniżej wzorem.

ulga pracownicza1 1

Źródło: https://www.belastingdienst.nl/

Kalkulator podatkowy Holandia 2023 – likwidacja ulgi dla partnera podatkowego

Niestety nie wszystkie ulgi korzystnie wpływają na Twój zwrot podatku w Holandii. Ulga na partnera podatkowego zgodnie z zapowiedziami rządu w Holandii była konsekwentnie redukowana do zera. Właśnie w tym roku nastąpiła jej całkowita likwidacja – teraz już nie będziemy mogli zastosować ogólnej ulgi podatkowej dla partnera fiskalnego nieosiągającego dochodów. Warto tutaj nadmienić, że jeszcze w 2015 roku ulga ta wynosiła 1175 EUR! Wniosek z tego jest taki, że w 2024 roku ulga partnerska nie będzie już opłacalna dla Polaków pracujących w Holandii.

Nasz kalkulator precyzyjnie obliczy także Twoją kwotę dofinansowania Zorgtoeslag za każdy ubezpieczony miesiąc w Holandii. W tym celu musisz uzupełnić dane z Jaaropgave i zaznaczyć, że chcesz starać się o zwrot ubezpieczenia.

Kalkulator podatku dochodowego z Holandii 2023 – masz pytania? Odezwij się do nas!

Skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora zwrotu już dziś! Wystarczy, kilka kliknięć, aby przekonać się, jaki otrzymasz zwrot podatku za pracę za granicą. Jego obsługa jest niezwykle intuicyjna, dzięki przyjaznemu interfejsowi przystosowanemu pod użytkownika. Potrzebna będzie Ci do tego wyłącznie karta podatkowa, którą otrzymasz od pracodawcy i urządzenie takie jak telefon, tablet czy laptop. Wszystkie formalności załatwisz, wygodnie siedząc na kanapie we własnym mieszkaniu.

Pomimo tego, że nasz kalkulator zwrotu podatku z Holandii online jest narzędziem bardzo prostym w obsłudze, wiemy, że niektóre osoby potrzebują wsparcia podczas pierwszego uruchomienia aplikacji. Jeśli nie czujesz się na siłach do samodzielnego obliczania lub masz pytania dotyczące działania programu, odezwij się do nas. Możesz skontaktować się z nami bezpośrednio przez e-mail na adres hello@aangifte24.com – odpowiadamy tak szybko, jak to tylko możliwe. Zachęcamy do kontaktu.