Kalkulator podatkowy Holandia 2020 rok

autor: Maciej Wawrzyniak17 grudnia 2020
Kalkulator podatkowy Holandia 2020 rok

Kalkulator podatku Holandia 2020

„Rozliczenie podatku z Holandii kalkulator”, „Jaaropgaaf kalkulator” „zwrot podatku z Holandii kalkulator” czy też „kalkulator podatkowy z Holandii” – szukałeś w ten sposób kiedykolwiek narzędzia, które pomoże Ci obliczyć nadpłatę podatkową? W Internecie znajdziesz sporo kalkulatorów obliczania podatku z Holandii, które mniej lub bardziej precyzyjnie prezentują kwotę zwrotu podatku. Nie warto stawiać na półśrodki, które wyliczą coś, co nie będzie miało pokrycia z rzeczywistością. Trzeba mieć na uwadze, że „pierwszy lepszy” kalkulator zwrotu podatku z Holandii online może nie wziąć wszelkich niuansów związanych z Twoją sytuacją, przez co wyliczenie nie będzie rzetelne.

Aby się nie rozczarować, warto wybierać sprawdzone rozwiązania. Nasz darmowy kalkulator zwrotu podatku Holandia online jest najdokładniejszym narzędziem na rynku uwzględniającym dodatkowe ulgi podatkowe (np. ulga na dziecko czy ulga na partnera).

Kalkulator podatku Holandia 2020 – czym jest i jak działa?

Czym jest nasz kalkulator rozliczenia podatku z Holandii? Jest to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest obliczenie należnej kwoty, która jest zwracana po rozliczeniu PIT. Zasada działania programu jest bardzo prosta. Kalkulator zwrotu podatku z Holandii 2020 do wyliczenia należności potrzebuje jedynie kilku danych, które są wprowadzane w odpowiednie okienka w aplikacji. Co ważne, aby obliczenie było precyzyjne, powinno się dobrze zweryfikować poprawność danych. Jakie dane bierze pod uwagę nasz kalkulator zwrotu podatku z Holandii? Są to m.in.:

  • przychód roczny,
  • odliczenia podatkowe (ulgi przysługujące podatnikowi),
  • koszty uzyskania przychodu.

Darmowy kalkulator zwrotu podatku Holandia 2020– nie płać za kalkulację

Omawiany kalkulator zwrotu podatku z Holandii online to narzędzie, które wbudowane jest w naszą aplikację Aangifte24. Czy kalkulacja będzie Cię coś kosztować? Nie. Kalkulator jest darmowy, dzięki czemu nie musisz wydawać ani złotówki na to, aby poznać należną Ci kwotę.

Zwrot podatku Holandia – kalkulator online

Jak wspomnieliśmy – korzystanie z naszego kalkulatora zwrotu podatku z Holandii jest bardzo wygodne. Do wyliczenia należności wystarczy Ci dostęp do Internetu. Nie musisz jeździć do urzędu skarbowego czy biura rachunkowego. Nasz kalkulator działa 100% online. Oszczędź sobie czasu na dojazdy i pieniędzy na paliwo. Oblicz swój zwrot w kilka minut.

Kalkulator zwrotu podatku z Holandii – ile mogę odzyskać podatku za 2020?

W 2020 roku należy spodziewać się wyższych kwot zwrotu podatku, głównie z powodu wzrostu ogólnej ulgi podatkowej Heffingskorting jak również ulgi Arbeidskorting. W stosunku do 2019 roku możesz liczyć na zwrot wyższy o ok. 85 EUR.

Co się zmieniło w podatkach w Holandii w 2020?

  • standardowa ulga Algemene Heffingskorting wzrosła aż o 234 EUR! Obecnie za 2020 rok ulga wynosi 2711 EUR. To ma ogromny wpływ dla osób zatrudnionych cały rok w Holandii.

Algemene Heffingskorting 2020

  • zmienił się sposób liczenia ulgi Arbeidskorting, ogólnie na korzyść podatnika. Od 2020 roku obowiązuje nowa kwota i wynosi ona 3595 EUR dla dochodu pomiędzy 21430 EUR a 34954 EUR. Dodatkowo dla właśnie tego przedziału dochodu obowiązuje dodatkowe obliczenie, a mianowicie: € 3.595 + 1,656% x (dochód z zatrudnienia - € 21.430) - gdzie do tej pory była to tylko stała kwota.

Arbeidskorting 2020

Kalkulator podatkowy Holandia 2020 – niższa ulga dla partnera podatkowego

Niestety nie wszystkie ulgi korzystnie wpływają na Twój zwrot podatku w Holandii. Ulga na partnera podatkowego jest powoli redukowana do zera zgodnie z zapowiedziami rządu w Holandii. Obecnie ulga standardowa na partnera w Holandii za 2020 wynosi 543 EUR. Warto tutaj nadmienić, że jeszcze w 2015 roku ulga ta wynosiła 1175 EUR! Wniosek z tego jest taki, że w 2024 roku ulga partnerska nie będzie już opłacalna dla Polaków pracujących w Holandii.

Bezpłatna kalkulacja zwrotu podatku z Holandii – porównaliśmy rok 2019 i 2020

Postanowiliśmy porównać ten sam przypadek w roku 2019 i 2020. Dotyczy podatnika, który

  • zarobił 21000 EUR za rok
  • pracował od 01.01 do 01.10
  • posiada dziecko młodsze niż 12 lat

Różnica jest zaskakująca. W 2020 roku podatnik uzyskał kwotę o 16 % wyższą niż w roku 2019.

Kalkulator podatku dochodowego z Holandii 2020 – masz pytania? odezwij się do nas

Pomimo tego, że nasz kalkulator zwrotu podatku z Holandii online jest narzędziem bardzo prostym w obsłudze, wiemy, że niektóre osoby potrzebują wsparcia podczas pierwszego uruchomienia aplikacji. Jeśli nie czujesz się na siłach do samodzielnego obliczania lub masz pytania dotyczące działania programu, odezwij się do nas. Możesz skontaktować się z nami bezpośrednio przez e-mail na adres hello@aangifte24.com – odpowiadamy tak szybko, jak to tylko możliwe. Zachęcamy do kontaktu.

Oblicz podatek 2020 teraz