Dziękujemy za skorzystanie z usług aangifte24.com

Poniżej znajdziesz informację o kolejnych krokach jakie musisz wykonać, aby Twoje zeznanie podatkowe zostało zaakceptowane przez urząd.

  1. Jeśli spełniasz warunek 90 % ( czyli nie miałeś dochodów poza Holandią i nie miałeś stałego zameldowania w Holandii) to musisz wysłać zaświadczenie o dochodach ostemplowane przez polski urząd skarbowy. Poniżej znajdziesz druki na każdy rok podatkowy
  2. Jeśli rozliczasz się pierwszy raz to musisz dokonać rejestracji konta bankowego i adresu w Belastgindienst. To jest możliwe tylko poprzez wysłanie w formie tradycyjnej wniosków. Poniżej znajdziesz instrukcję jak tego dokonać
  3. Pamiętaj, że jeśli nie masz stałego zameldowania w Holandii to musisz złożyć także deklarację podatkową w Polsce! Dochody z Holandii deklarujesz na załączniku PIT ZG. To Twój obowiązek nawet jeśli nie pracowałeś w Polsce i nie miałeś innych dochodów poza Holandią.

Zaświadczenie o dochodach z Polski

Zaświadczenie o dochodach w 2020
Zaświadczenie o dochodach w 2019
Zaświadczenie o dochodach w 2018
Zaświadczenie o dochodach w 2017
Zaświadczenie o dochodach w 2016

Zaświadczenie musi być przez Ciebie podpisane i ostemplowane przez polski urząd skarbowy. Wyślij dokument w oryginale na adres

Belastigndienst
Postbus 2577
6401 DB Heerlen

WNIOSEK O REJESTRACJĘ KONTA BANKOWEGO

Rozliczając się pierwszy raz pamiętaj o rejestracji swojego konta. Również jeśli chcesz zmienić dotychczasowe konto to musisz wysłać specjalny wniosek. Znajdziesz tutaj pusty druk jak i instrukcję wypełnienia. POBIERZ WNIOSEK

Do wniosku koniecznie załącz:
- kopię dowodu osobistego
- zaświadczenie/ wydruk z bankowości elektronicznej potwierdzającego własność konta- na wydruku musi widnieć Twoje imię i nazwisko jak również numer konta. Pamiętaj, że urząd zarejestruje tylko konto, którego jesteś właścicielem. Nie ma możliwości rejestracji kont osób trzecich. Nie musi być to oficjalne zaświadczenie z banku - wystarczy np. wyciąg z konta z ostatniego miesiąca

ZMIANA ADRESU DO KORESPONDENCJI W HOLANDII

Zadbaj o aktualny adres do korespondencji w Belastigndienst. Jeśli zmieniłeś adres lub niebieskie koperty z urzędu do Ciebie nie dochodzą to niezwłocznie wyślij wniosek ze zmianą adresu. Pobierz wniosek tutaj i wyślij pocztą - nie zapomnij podpisać. Adres do wysyłki to:

Belastingdienst/kantoor Buitenland/klantregistratie
Postbus 2892
6401 DJ Heerlen
The Netherlands

Dobrze byłoby, gdybyś załączył też kopię dowodu osobistego do wniosku, choć nie jest to obligatoryjne.

Kiedy otrzymam zwrot podatku?

Średni czas oczekiwania na zwrot podatku wynosi około 4 miesiące. Otrzymasz z urzędu decyzję podatkową tzw. Aanslag, gdzie urząd poinformuje Cię o kwocie podatku do zwrotu lub dopłaty. W naszym systemie prezentujemy spodziewaną kwotę decyzji podatkowej. Pamiętaj jednak, że maksymalny czas oczekiwania na decyzję wynosi nawet 24 miesiące.

Czy załączniki mogę wysłać skanem do urzędu?

Nie. Wszystkie załączniki muszą trafić w oryginale do Belastingdienst. Pamiętaj, aby każdy załącznik był przez Ciebie podpisany.

Czy mogę śledzić status mojej sprawy?

W panelu Aangifte24.com widnieje status Twojej sprawy. Prezentujemy również numer referencyjny, który jest generowany przez zagraniczny urząd w momencie otrzymania Twojego zeznania. Jeśli pojawi się jakikolwiek problem z Twoim wnioskiem zostaniesz o tym poinformowany przez panel i drogą mailową.

Czy mogę poprawić dane we wniosku?

Niestety nie. Po wysłaniu zeznania danych nie można poprawić. Masz jednak możliwość wysłania kolejnego wniosku. Zagraniczny urząd potraktuje nowy wniosek z priorytetem uznając poprzedni za błędny.

Czy  Aangifte24.com oferuje konsultację podatkową?

Tak, jesteśmy zespołem zawodowców. Możemy się pochwalić wieloma wygranymi sprawami dla naszych Klientów. Oprócz konsultacji oferujemy odwołania lub asystę przy sporządzaniu wniosków. To daje Ci pełną gwarancję bezpieczeństwa.

Dlaczego nie mogę podać konta osoby trzeciej?

Zagraniczny urząd wymaga, aby podatnik był właścicielem lub współwłaścicielem konta. Powodem jest bezpieczeństwo podatników. Nie ma możliwości podania konta osoby trzeciej.

Co w przypadku, gdy nie rozliczyłem się w kraju rezydencji?

W takim przypadku nie możesz wybrać zaświadczenia o dochodach i udokumentować prawa do ulgi w zwiazku z regułą 90 %. Efektem tego będzie niższy zwrot podatku dlatego rekomendujemy rozliczenie w kraju rezydencji przed podjęciem rozliczenia w NL