...

Zwrot podatku z Holandii 2024

ILE SIĘ CZEKA NA ZWROT PODATKU Z HOLANDII W 2024 ROKU?

zwrot podatku z Holandii z pierwszą polska aplikacja do składania zeznań w Belastigndienst

Każdego roku na zwrot podatku z Holandii czeka spora liczba naszych rodaków. Jesteś jedną z takich osób i zastanawiasz się, jak wygląda cały proces wypłacania nadpłaty? Ile to trwa w 2024 roku i jak to zrobić, aby kwota była jak najwyższa? Nie przejmuj się dłużej żadnymi formalnościami!

Aangifte24 to narzędzie, dzięki któremu pozbędziesz się wszelkich wątpliwości i przygotujesz deklarację podatkową do wybranego urzędu skarbowego w parę chwil. Masz pytania co do zwracanego podatku z Królestwa Niderlandów? Odezwij się do nas – oferujemy profesjonalne doradztwo i pomoc we wszystkich kwestiach związanych ze zwrotem podatku z Holandii.

Rozliczyłeś się już z podatku z Holandii i czekasz na wypłatę? Kolejnym krokiem jest otrzymanie decyzji podatkowej, tzw. Aanslag, która jest wynikiem podatkowym za dany rok. Decyzję podatkową otrzymasz droga pocztową na uprzednio zarejestrowany adres. Dlatego bardzo ważne jest, aby po każdej przeprowadzce aktualizować swój adres przy pomocy specjalnego wniosku.

Jeżeli tego nie zrobisz ważna korespondencja, taka jak decyzja podatkowa może do Ciebie nie dotrzeć (może zostać wysłana na stary, nieaktualny adres). Obawiasz się, że zrobisz coś źle? Zostaw to w rękach profesjonalnego narzędzia Aangifte24 lub skontaktuj się z naszymi specjalistami – zapraszamy!

Ale przechodząc do sedna, ile się czeka na zwrot podatku z Holandii? Jak to wszystko wygląda od środka? O tym poniżej.

 

google play 1  app stroe 1

ROZPOCZNIJ ZEZNANIE TERAZ

Zwrot podatku – Holandia.
Z aplikacją jest to prostsze!

Jak uzyskać zwrot podatku z Holandii przez Aangifte24? Zasada jest bardzo prosta: podajesz dane z holenderskiej karty podatkowej (Jaaropgave) do panelu aplikacji i tyle. W następnym kroku poznajesz wysokość Twojej nadpłaty podatkowej z Holandii. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zrezygnować z wypełniania wniosku – niczym się nie wiążesz.
Następnym krokiem do uzyskania zwrotu podatku z Holandii z Aangifte24 jest dokonanie wpłaty za pomocą serwisu przelewy24.pl lub karty kredytowej VISA, lub MASTERCARD. W momencie, gdy wpłacisz należność, otrzymasz fakturę potwierdzającą, a także opcję sprawdzenia i wysłania swojego zeznania podatkowego. Przed Tobą już tylko chwila, aby rozliczyć podatek w Holandii!
Trzeci i ostatni krok – kontakt z doradcą Aangifte24. W tym miejscu sprawdzana jest poprawność danych umieszczonych w deklaracji podatkowej. Nasz doradca pomoże Ci również w sprawie przysługujących ulg podatkowych. Po tym wszystkim zeznanie jest wysyłane do holenderskiego urzędu skarbowego, czyli Belastingdienst. I to w zasadzie wszystko – ubieganie się o zwrot podatku z Holandii z Aangifte24 to przysłowiowa bułka z masłem!
Array
zdjecie

NA POCZĄTEK PODSTAWA, CZYLI KTO MOŻE UZYSKAĆ ZWROT PODATKU Z HOLANDII?

Wiele osób zadaje sobie to samo pytanie: czy mogę ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy, w tym wypadku z Holandii? Prawo to przysługuje każdej osobie, która jest bądź była legalnie zatrudniona na terenie kraju tulipanów i osiągała tam dochód. Warunkiem jest jednak fakt odprowadzania przez pracodawcę składki na poczet podatku dochodowego tzw. Loonheffing do Belastingdienst (holenderski urząd skarbowy), a także złożenia deklaracji podatkowej. Bez dostarczenia zeznania nie ma co liczyć na zwrot środków na swoje konto.

Chcesz ubiegać się o nadpłatę? W pierwszej kolejności sprawdź, czy rozliczenie podatku w Holandii jest obowiązkowe i kogo dotyczy.

KIEDY ZŁOŻYĆ ZEZNANIE PODATKOWE? JAK NAJSZYBCIEJ!

Na samym wstępie określimy sobie sprawę jasno: termin uzyskania nadpłaty podatkowej z Holandii jest zależny przede wszystkim od czasu, w jakim złożysz deklarację do Belastingdienst. A więc – im wcześniej dostarczysz zeznanie podatkowe, tym szybciej będziesz mógł liczyć na zwrot pieniędzy na swoje konto. Nie ma na co czekać – zważywszy na to, że holenderski urząd często zwleka z wydaniem decyzji (o czym dowiesz się w dalszej części artykułu).

Chcąc dostarczyć deklarację na czas, warto najpierw poznać terminy składania deklaracji podatkowej w Holandii. Należy mieć świadomość, że różnią się one w zależności od tego, czy posiada się meldunek w Królestwie Niderlandów, czy nie.

ILE CZEKA SIĘ NA LIST Z BELASTINGDIENST W 2024 ROKU, CZYLI KIEDY DOSTANĘ ZWROT PODATKU?

Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się, do kiedy Belasting wypłaca podatek – nie mamy tutaj dobrych informacji. Niestety Belastingdienst nie spieszy się z wydawaniem decyzji. Co więcej, żaden podatnik nie może nic zrobić z czasem oczekiwania na zwrot podatku z Holandii. Wpływu na to nie mają również biura podatkowe, w których się rozliczasz – mogą one jedynie przyspieszyć proces zgromadzenia i przesłania dokumentów do urzędu. Trzeba pamiętać, że zeznania rozpatrywane są w odpowiedniej kolejności, choć praktyka pokazuje, że nieco prędzej rozpatrywane są zeznania online. Dlatego też ciężko jednoznacznie określić, ile zajmie zwrot Twojego nadpłaconego podatku dochodowego z Holandii.

KIEDY PRZYCHODZI ZWROT PODATKU Z HOLANDII – CZY ISTNIEJE FORMALNY TERMIN, W JAKIM OTRZYMASZ DECYZJĘ PODATKOWĄ?

Tak. Holenderski urząd deklaruje, że w przypadku nierezydentów, czyli osób nieposiadających stałego zameldowania w Holandii okres rozpatrywania takich zeznań to 36 miesięcy. Oczywiście może się zdarzyć, że otrzymasz decyzję w ciągu kilku miesięcy. Więc kiedy przychodzi PIT z Holandii?

W praktyce przyjęło się, że termin zwrotu podatku z Holandii uzależniony jest od dwóch sytuacji, w których:

 • podatnik złoży wniosek w terminie (tj. do ostatniego dnia marca), potrzyma zwrot podatku z Holandii do ostatniego dnia czerwca danego roku,
 • podatnik spóźni się z deklaracją; w takim wypadku rozliczenie podatku z Holandii i czas oczekiwania znacząco się wydłuża (od 6 miesięcy do nawet 3 lat).

Takie sytuacje jednak nie występują zbyt często. Można więc przyjąć, że czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii to najczęściej 3-4 miesiące.

ILE TO KOSZTUJE

pakiet

Rozliczenie podatkowe

33 eur

kalkulator live

zeznanie P, M lub C form

wysyłka online

brak kodów i haseł

nie musisz mieć DIGID

ZACZNIJ TERAZ
pakiet

Dodatek Zorgtoeslag

18 eur

wniosek Zorgtoeslag

100 % online

dodatek do zeznania

ZACZNIJ TERAZ
pakiet

M Biljet online

55 eur

M Biljet bez papieru

Nie musisz mieć DIGID

100 % online

ZACZNIJ TERAZ

ZWROT PODATKU HOLANDIA – TERMIN NA ZŁOŻENIE WNIOSKU W 2024 ROKU

Skoro już mowa o terminach składania wniosku – warto wiedzieć, że w przypadku Holandii podatnik ma czas na dostarczenie zeznania do 1 maja (osoby zameldowane) oraz 1 lipca (osoby niezameldowane). W przypadku, gdy zapomnisz dostarczyć druk na czas, holenderski urząd wyślę do Ciebie listowne upomnienie. Od tego czasu będziesz mieć 10 dni na złożenie wniosku – jeżeli i tym razem się spóźnisz, zapłacisz wysoką karę (nawet do kilku tysięcy euro). Dlatego nie tylko termin zwrotu podatku z Holandii jest ważny, ale również termin na złożenie deklaracji – nie zapominaj o tym.

ILE CZASU MA BELASTING NA ZWROT PODATKU I DLACZEGO TO TAK DŁUGO TRWA?

Ile więc czeka się na zwrot podatku z Holandii? Do 2015 roku urząd stosunkowo sprawnie rozpatrywał zeznania podatkowe. Jednak sytuacja skomplikowała się w wyniku konieczności bardzo dokładnego weryfikowania zaświadczeń o dochodach z Polski. Holenderscy urzędnicy zostali zobligowani do bardzo dokładnego sprawdzenia danych osobowych, dochodów, pieczątek czy poprawności formularza.

Jak widać, należy być bardzo cierpliwym, czekając na zwrot podatku z Holandii. Czas oczekiwania, jak już wspomniane zostało wyżej, trwa najczęściej kilka miesięcy. Nie jest to jednak reguła, o czym przeczytasz niżej.

ROZLICZENIE PODATKOWE Z URZĘDEM – KIEDY ZWROT PODATKU Z HOLANDII W 2024?

Może się zdarzyć, że wstępną decyzję podatkową (Voorlopige Aanslag) otrzymasz nawet w ciągu kilku tygodni. Ale tutaj zwracamy szczególną uwagę – jest to tylko wstępna tymczasowa decyzja. Urząd holenderski ma nawet 5 lat na wydanie tzw. ostatecznej decyzji podatkowej, która może znacząco się różnić od tej wstępnej. Problem ten dotyka nawet połowy Polaków pracujących w Holandii. Po pewnym czasie okazuje się, że trzeba zwrócić część lub całość otrzymanych pieniędzy i wiele osób już wtedy tymi pieniędzmi nie dysponuje.

Dlatego też holenderski urząd planuje wycofać się z obecnego systemu rozliczenia podatku w Holandii, ponieważ szczególnie w przypadku nierezydentów okazał się on nieskuteczny.

Jeżeli czekasz długo na decyzję podatkową, możesz skontaktować się z urzędem. Może się okazać, że

 • niektóre dane nie były kompletne
 • brakuje dokumentacji,
 • złożyłeś zeznanie na błędnym formularzu.

Jak sprawdzić status zwrotu podatku z Holandii?

LICZYSZ NA SZYBSZY ZWROT NADPŁATY PODATKU? NIE ZAPOMINAJ O POTWIERDZENIU KONTA

Mówiąc o tym, ile trzeba czekać na zwrot podatku i innych ważnych sprawach, warto pochylić się jeszcze nad jedną kwestią. Mianowicie – potwierdzenie konta. Dlaczego o tym wspominamy? Trzeba wiedzieć, że jest ono wymagane do tego, aby liczyć na nadpłatę podatkową. Jak to ma się do czekania na zwrot? Bezpośrednio nie ma to przełożenia – co ważne jednak – Belastingdienst na pewno sprawdzi, czy numer rachunku bankowego się zgadza (jest aktywny). W sytuacji, w której wyjdzie, że jednak nie jest, proces uwierzytelniania danych rozpoczyna się od początku, co wydłuża czas na rozpatrzenie i wydanie decyzji o przyznaniu zwrotu podatku.

Zobacz, jak przyspieszyć zwrot podatku z Holandii w 2024 roku!

SZYBKI, ŁATWY I PEWNY ZWROT PODATKU Z HOLANDII? TYLKO Z AANGIFTE24

Z artykułu wiesz już, w jaki sposób rozliczyć dochody z Holandii, jak długo trzeba czekać na decyzję i ile trwa zwrot podatku z Holandii. Z doświadczenia wiemy jednak, że sprawy formalne z urzędami niejednokrotnie przysparzają o niemały ból głowy.

Dlatego też, jeżeli nie wiesz, jak odzyskać zwrot podatku z Holandii lub masz problem z kontaktem z holenderskim urzędem skarbowym, możesz zawsze odezwać się do nas. Chcąc rozliczyć się przede wszystkim szybko, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, dla których tego typu rozliczenia to chleb powszedni. Nasi doradcy podatkowi wiedzą, jak należy składać deklarację – dlatego też nie czekaj i wyprzedź inne podmioty. Dzięki temu zwiększysz szansę na to, że to właśnie Twoja deklaracja będzie rozpatrywana szybciej – a co za tym idzie, będziesz mógł liczyć na szybszy zwrot należności za pracę w Holandii.

Nie szukaj dłużej pomocy – znamy się na rzeczy – widzieliśmy już dosłownie wszystko, jeśli chodzi o holenderskie rozliczenia. Pomożemy Ci nie tylko w przygotowaniu deklaracji, ale również w ubieganiu się o przysługujące ulgi podatkowe i dofinansowania jak np. Zorgtoeslag i wiele innych.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami, odzyskaj zwrot podatku z Holandii i ciesz się należną kwotą – zapraszamy.

Lubimy, gdy nasi Klienci są zadowoleni.

Wygoda i bezpieczeństwo – tak najprościej opisać rozliczanie podatku z Holandii w Polsce (lub w innym kraju) z Aangifte24. Nie są to puste frazesy! Skuteczność naszego narzędzia opisują prawdziwe opinie naszych zadowolonych Klientów. Zobacz sam!.

Jestem bardzo zadowolony szybkie odpowiedzi doradca jak najbardziej polecam

Marian Dudek

Nie bardzo wierzyłam w to,że po 6-ciu latach mogę dostać jakiś extra zwrot nadpłaconego podatku,a jednak cuda się zdarzają,dostałam zwrot, jestem bardzo wdzięczna za szybkie i pozytywne załatwienie sprawy! Moim znajomym już podałam wasze''namiary'',mam nadzieję,że też będą w gronie szczęśliwców !

Bożena Jasińska

W stosunku poniesionych kosztów co do terminu i jakości wykonanego zlecenia Aangfite24 oceniam na 5 gwiazdek, firma rzetelna, godna zaufania, rozliczenie zorgu pomimo nieuznania ze strony Holenderskiej po napisaniu odwołania przez Aangifte24 Holandia uznała bez najmniejszego sprzeciwu, jak najbardziej POLECAM.

Darek Durko

Wszystko sprawnie, zawsze konkretne, odpowiedzi fachowa pomoc polecam

Asia Doznal

Dziękuję 🙂 myślałem, że już nie uda mi się przebrnąć przez wszystkie procedury związane ze zwrotem podatku - dzięki Wam udało się załatwić szybko i bez problemowo. Dank u wel!

Paweł Kotowicz

Polecam z czystym sumieniem. Szybko otrzymałem informacje na nurtujące mnie pytania, dzięki czemu cały proces wysyłania zeznań przebiegł bezproblemowo

Mateusz Bober

Jestem bardzo zadowolona z aplikacji, wszystko poszło szybko i sprawnie 🙂

Urszula Korniak

Aplikacja świetna, pomaga poradzić sobie z zeznaniami bez większego przygotowania. Bez niej chyba nie dałbym rady a tak to pieniążki już są na koncie:)

Krzysztof Lewko

Polecam pakiet najwyższy- wszystko sprawdził miły Pan i odpowiedział mi na pytania dotyczące extra zwrotu.

Dominika Prusik

Wszystko szybko, sprawnie. Kiedy tylko czegoś nie wiedziałem i napisałem maila do supportu dosłownie po chwili miałem wyczerpującą wiadomość. Szczerze mogę polecić, poziom usług na najwyższym poziomie!!!

Paweł Kruszewski

Profesjonalna obsługa ,dbają o klienta ,jeśli masz jakiś problem piszesz majla i po chwili dostajesz odpowiedz, bez żadnego problemu szybko i sprawnie.Rozliczyłem sie z podatku oraz ubezpieczenia , otrzymałem wszystko tak jak mi wyliczyli , nie zamierzam zmieniać tej firmy na żadną inna , są godni zaufania w 100% .POLECAM !!!

Piotr Zimończyk

2018 rok rozliczony - zwrot przyszedł nawet trochę wyższy niż wyliczono

Aneta Ryczko

Super sprawa ta aplikacja, szybko i skutecznie. Jestem bardzo zadowolona 🙂

Katarzyna Skrzypczak
Jak uzyskać zwrot podatku z Holandii?

Jak uzyskać zwrot podatku?

Na rozliczenie z holenderskim urzędem możesz zdecydować się samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalistów, dla których składanie deklaracji, a także kontakt z urzędnikami to "kolejny dzień w biurze".

Jak sam/sama zapewne zdajesz sobie sprawę, system podatkowy nie należy do najbardziej zrozumiałych na świecie. Do tego dochodzi fakt częstych zmian przepisów, a także znajomości języka niderlandzkiego, dlatego też dostarczenie deklaracji na własną rękę jest z reguły czasochłonne i wymaga odpowiedniego przygotowania się.

Co więcej, w 2024 roku jest to jeszcze bardziej utrudnione – wszystko ze względu na zmianę systemu określania statusu rezydencji podatkowej. Bycie rezydentem oznacza tyle, że dana osoba, której co najmniej 90% przychodów było osiągniętych w Holandii. Status ten umożliwia ubiegania się o przyznanie różnych ulg, a także wyższej kwoty zwrotu.

Przez zmianę przepisów każdy polski podatnik oprócz deklaracji podatkowej musi dostarczyć do urzędu również specjalne zaświadczenie o dochodach z rodzimego państwa, czyli w tym wypadku z Polski. Jeśli jesteś zameldowany w naszym kraju i ubiegasz się o zwrot podatku z Holandii w Polsce, pierw musisz złożyć PIT-36 wraz z załącznikiem ZG do polskiego fiskusa. Dopiero wtedy Urząd Skarbowy wyda Ci zaświadczenie, które musisz dostarczyć do Belastingdienst.

Jak widzisz – jest z tym trochę zamieszania, stąd też, jeśli nie czujesz się na siłach, skorzystaj z pomocy naszych doświadczonych doradców już dziś – zachęcamy do przetestowania Aangifte24!

SKORZYSTAJ Z APLIKACJI

Potrzebne dokumenty

Potrzebne dokumenty

Jeśli chcesz liczyć na zwrot holenderskiego podatku, musisz dostarczyć do urzędu odpowiednie dokumenty rozliczeniowe. Pamiętaj, że stanowią one podstawę rozliczenia, stąd też bez nich nie ma nawet mowy o jakiejkolwiek nadpłacie z kraju tulipanów. Co będzie potrzebne?

 • Karta podatkowa (Jaaropgave/Jaaropgaaf) – powinieneś otrzymać ją od swojego pracodawcy na koniec roku. Jest to rozczne zestawienie osiąganych dochodów oraz płaconych składek na ubezpieczenie i podatek dochodowy.
 • Odcinek z wypłaty (Salaris) – w przypadku, gdy z jakiegoś powodu nie otrzymałeś karty podatkowej.
 • Zaświadczenie o dochodach od polskiego Urzędu Skarbowego.
 • Potwierdzenie rachunku bankowego.
 • Kserokopia dowodu osobistego.
 • Numer konta bankowego.

Jeśli rozliczasz się z współmałżonkiem, który nie posiada numeru BSN musisz dostarczyć urzędnikom również kopię paszportu lub dowodu partnera, akt ślubu, zaświadczenie o zameldowaniu oraz kopię rozliczenia PIT w Polsce.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

wysokość zwrotu z holandii

Wysokość zwrotu

To, jaka kwota zwrotu podatku będzie należna, zależy od indywidualnej sytuacji podatnika. Do czynników zaliczyć możemy tutaj m.in.:

 • wysokość naliczonych i odprowadzanych składek podatkowych,
 • przychód podatnika,
 • ulgi podatkowe,
 • status rezydenta,
 • rodzaj dochodu,
 • wiek,
 • partner fiskalny.

Więcej o wysokości zwrotu podatku z Holandii poczytasz w naszym wpisie – zapraszamy!

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Zwrot podatku z Holandii

Terminy zwrotu holenderskiego podatku

Warto wiedzieć, że o zwrot podatku z Holandii można ubiegać się do 5 lat wstecz. W praktyce oznacza to tyle że do 31 grudnia 2024 roku masz szansę odzyskać pieniądze za 2019 rok.

Jeśli chodzi o konkretne terminy wypłacania nadpłaty podatkowej w Holandii – nie są one sprecyzowane. Warto jednak być punktualnym z dostarczeniem deklaracji podatkowej. Dlaczego? W takim wypadku pieniądze na Twoje konto bankowe trafią o wiele szybciej, bo już po 3 miesiącach. Warunkiem jest jednak to, aby złożyć zeznanie do ostatniego dnia maja, w przypadku, gdy jesteś zameldowany. Jeżeli się spóźnisz, Twoja deklaracja może być rozpatrywana dłużej, bo od pół roku do nawet kilku lat, dlatego też radzimy trzymać się przyjętych ogólnie terminów.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY