Począwszy od pracy w gospodarstwach rolnych i ogrodniczych, poprzez opiekę nad dziećmi i osobami dorosłymi, aż po stanowiska pracy wymagające większych kwalifikacji i uprawnień, jak np. kierowcy, operatorzy czy fachowcy budowlani. Również stosunkowo nieduża odległość dzieląca Polskę od Holandii – ok. 1000 km, sprawia że jest to częsty wybór osób szukających pracę za granicą, na terenie UE.

Ile zapłacimy za rozliczenie PIT z Holandii

Wracając po pracy w Holandii do kraju, początkiem nowego roku otrzymamy rozliczenie roczne – tzw. jaaropgave. Posłuży ono nam do rozliczenia się z holenderskim urzędem skarbowym, czyli Belastingdienst. W zdecydowanej większości przypadków za takie rozliczenie można otrzymać zwrot podatku. Jeśli do tej pory nie rozliczałeś PIT z Holandii, warto nadrobić zaległości. Rozliczać się możesz aż do 5 lat wstecz! Warto z tego skorzystać, szczególnie jeśli osiągałeś duże zarobki. Od tych zarobków Twój pracodawca odprowadzał w Holandii zaliczki na podatek dochodowy. Rozliczając jaaropgave w holenderskim Belastingdienst, możesz otrzymać zwrot nadpłaconych zaliczek. Jeżeli pracowałeś w Holandii przez ostatnich 5 lat, nadwyżki się sumują i mogą dać naprawdę sporą kwotę – od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Ile natomiast będziemy musieli zapłacić za rozliczenie PIT z Holandii przez biuro podatkowe? Średnio jest to kosz to 150 do 200 złotych. Wydaje się to być niewysoką ceną jak za korzyści, które można uzyskać. Przede wszystkim w ten sposób unika się również popełnienia wielu błędów w czasie samodzielnego wypełniania deklaracji lub dołączania do niej niezbędnych załączników.

Czy wiesz że możesz otrzymać wyższy zwrot podatku z Holandii?

Kiedy już wiesz ile kosztuje rozliczenie PIT z Holandii, warto abyś się dowiedział że możesz zwiększyć kwotę zwracanego podatku. Można to uzyskać poprzez skorzystanie z dodatkowych ulg podatkowych, a trzeba przyznać że dla osób pracujących w Holandii jest ich naprawdę sporo. Jedna z nich to tzw. rozłąkowe, czyli rozliczenie podatku z partnerem fiskalnym. Ile będziemy musieli zapłacić za rozliczenie podatku w Holandii w kolejnych latach, jeśli zechcemy korzystać z tego samego biura podatkowego? Kwota ta nie powinna wzrastać, a czasami może być wręcz niższa, co należy potraktować jako rabat dla lojalnego klienta.