...

Ile dostaliście zwrotu podatku z Holandii w 2020 roku? Analiza zeznań w aplikacji Aangifte24. Poznaj średnią kwotę nadpłaty!

autor: Maciej Wawrzyniak27 sierpnia 2021
Ile dostaliście zwrotu podatku z Holandii?

 

Jednym z czynników, które motywują Polaków do podjęcia pracy w Holandii, jest atrakcyjny zwrot podatku. I o tym właśnie dziś chcemy porozmawiać – na tapetę wzięliśmy Wasze zeznania podatkowe, które wysłaliście za pomocą aplikacji Aangifte24. Ile dostaliście zwrotu podatku z Holandii w 2020 roku? Obliczyliśmy to, a także uśredniliśmy kwotę nadpłaty podatkowej z kraju Niderlandów, co tylko pokazało, że rozliczenia z nami naprawdę się opłacają! Zapraszamy do lektury.

Zwrot podatku z Holandii 2020 na podstawie wysłanych zeznań w aplikacji Aangifte24

Znamy potrzeby naszych klientów, którzy co roku mają te same wątpliwości: „na jaki zwrot podatku z Holandii mogę liczyć?”, „ile w tym roku otrzymam pieniędzy, rozliczając się z Belastingdienst?” I tym podobne. Dlatego też postanowiliśmy przygotować poniższe zestawienie. Wyliczyliśmy średnią kwotę zwrotu podatku na wysłanych przez aangife24.com zeznaniach. Dzięki nowoczesnej technologii, jak również opcji pobrania decyzji podatkowej w formie online możemy przetwarzać masowo dane w celu szczegółowej analizy. Dzięki temu mamy czarno na białym, ile zwrotu podatku z Holandii udało się odzyskać za 2020 rok.

Ile dostaliście zwrotu podatku z Holandii? Analiza ponad trzech tysięcy deklaracji

Z tego miejsca chcemy podziękować za zaufanie – aplikacja Aanigfte24 cieszyła się dużym zainteresowaniem, co jest dla nas potwierdzeniem, że stworzyliśmy program, który jest odpowiedzią na Wasze potrzeby.

Przechodząc jednak do sedna – tym razem wzięliśmy próbkę 3238 decyzji podatkowych za 2020 rok otrzymanych w okresie od maja 2021 do lipca 2021. Jakie miało to przełożenie na konkretne liczby?

Na podstawie 3238 deklaracji podatkowych wysłanych do Belastigndienst, uzyskaliśmy łącznie ponad 2 miliony zwrotu podatku, co może robić wrażenie.

Średnia kwota zwrotu podatku podatnika wyniosła ok. 640

Jako że wysłaliśmy wszystkich deklaracji około 21 000, to nasi Klienci łącznie odzyskają 13 milionów ! Jest to zwrot podatku wynikający z nadpłaty podatkowej.

Dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego z Holandii w 2020 – to też wyliczyliśmy!

Zwrot podatku z Holandii to nie wszystko, o czym chcielibyśmy dziś porozmawiać. Uprzedzając Wasze pytania, zrobiliśmy krok w przód i dodatkowo obliczyliśmy również średnią kwotę Zorgtoeslag na podstawie wydanych decyzji Toeslagen.

Średnia wypłata Toeslag (Zorgtoeslag) za 2020 wynosi 514 €, czyli mniej niż średnia kwota zwrotu podatku. Średnia liczona jest na 1870 pracownikach.

Średni dochód podatników w Holandii w 2020 roku – ile wyniósł?

Ciekawi jesteście, jaki jest średni dochód podatników w Holandii? Te informacje też mamy. Na podstawie 3238 Klientów, podkreślając, że w znacznej części są to pracownicy tymczasowo zatrudnieni na nie dłużej niż 4 miesiące mamy następujące dane:

  • średnia kwota dochodu: 11 646 € rocznie,
  • łączna suma dochodów:  32 564 713 €.

Zwrot podatku z Holandii w 2020 roku – ile dostaliście? Podsumowanie

Na koniec krótkie podsumowanie wszystkich wiadomości. Grupa 3282 Polaków:

  • zarobiła 32 564 713 €,
  • zostawiając przy tym w Holandii ponad 9 000 000 € podatku i składki ubezpieczeniowej,
  • odzyskując 2 000 000 € tytułem nadpłaty podatkowej.

ile dostaliście zwrotu podatku z holandii

 

Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie i serdecznie zachęcamy do dalszego korzystania z aplikacji do rozliczeń podatkowych z Holandii Aangifte24. Mamy nadzieję, że za rok 2021 kwoty te będą jeszcze wyższe!