Dokumenty do rozliczenia podatku w Holandii

Zaświadczenia o dochodach Holandia: 2019 2018 2017 2016 2015Pamiętaj, że na każdy rok podatkowy obowiązuje inny wzór dokumentu. Różni się kodem kreskowym i oznaczeniem. Przejdź do sekcji WIDEO aby dowiedzieć się więcej na temat zaświadczeń.

WNIOSEK O REJESTRACJĘ KONTA BANKOWEGO

Rozliczając się pierwszy raz pamiętaj o rejestracji swojego konta. Również jeśli chcesz zmienić dotychczasowe konto to musisz wysłać specjalny wniosek. Znajdziesz tutaj pusty druk jak i instrukcję wypełnienia. POBIERZ WNIOSEK

Do wniosku koniecznie załącz:
- kopię dowodu osobistego
- zaświadczenie/ wydruk z bankowości elektronicznej potwierdzającego własność konta- na wydruku musi widnieć Twoje imię i nazwisko jak również numer konta. Pamiętaj, że urząd zarejestruje tylko konto, którego jesteś właścicielem. Nie ma możliwości rejestracji kont osób trzecich.

ZMIANA ADRESU DO KORESPONDENCJI W HOLANDII

Zadbaj o aktualny adres do korespondencji w Belastigndienst. Jeśli zmieniłeś adres lub niebieskie koperty z urzędu do Ciebie nie dochodzą to niezwłocznie wyślij wniosek ze zmianą adresu. Pobierz wniosek tutaj i wyślij pocztą - nie zapomnij podpisać. Adres do wysyłki to:

Belastingdienst/kantoor Buitenland/klantregistratie
Postbus 2892
6401 DJ Heerlen
The Netherlands

Dobrze byłoby, gdybyś załączył też kopię dowodu osobistego do wniosku, choć nie jest to obligatoryjne.

WZÓR PEŁNOMOCNICTWA - SBA SERVICE BERICHT AANSLAG

Jeśli rozliczasz się przez naszą aplikację to po kilku dniach od wysłania zeznania otrzymasz pisma z Belastigndienst w sprawie zgody na pobranie danych w formie elektronicznej. Dokładnie chodzi o usługę Servicebericht Aanslag - czyli opcje pobrania decyzji w formie online. Pismo jest informacyjne i nie musisz podejmować żadnej akcji.

Dzięki tej usłudze będziemy mogli szybciej pobrać decyzję Aanslag w formie online. Na pełnomocnictwie znajdziesz nasze dane jako podmiotu uprawnionego do pobrania danych. Wnioskujemy tylko o lata, które rozliczasz w naszej aplikacji na podstawie udzielonej nam zgody w licencji i zgodnie z regulaminem serwisu Belastgingaangifte.pl

ZOBACZ WZÓR

WZÓR DECYZJI PODATKOWEJ AANSLAG

Dostałeś decyzję podatkową Aanslag i nie wiesz jak odczytać informacje w języku niderlandzkim? Zobacz pełne wyjaśnienie w języku polskim, w którym znajdziesz informacje o przysługującym zwrocie podatku jak również uznanych ulgach podatkowych.

 

WZÓR DECYZJI PODATKOWEJ -> ZOBACZ WYJAŚNIENIE