...

450 milionów złotych dla Polaków z Holandii

autor: Maciej Wawrzyniak25 sierpnia 2020
Podatek drogowy w Holandii


Przeczytaj pełny raport wygenerowany przez Belasting Aangifte B.V. na podstawie złożonych 9 000 deklaracji podatkowych w Belastigndienst.

dOCHODY BA

 

 

Polacy zarabiają coraz więcej w Holandii

Choć opinia wśród Polaków pracujących w Holandii jest inna to statystyki pokazują zupełnie co innego. Polacy zarobili średnio o 11 % więcej niż  w roku 2018. Przedstawiamy pełny raport z sporządzonych deklaracji podatkowych za rok 2019. Pod uwagę wzięto tylko deklaracje podatkowe sporządzone przez naszą aplikację. Próbka to 9 000 deklaracji Polaków.

450 milionów złotych dochodu za 2019 rok.

Dokładnie tyle zadeklarowali Polacy w swoich zeznaniach podatkowych wysłanych do Belastigndienst za 2019 rok. Średnio daje to kwotę 48 987 PLN "na głowę". W obliczeniach nie bierzemy pod uwagę wszelkich dodatków takich jak ZORGTOESLAG czy dodatków na dziecko. Pod uwagę wzięto tylko dochód z zatrudnienia (umowa o pracę).

dochody nl

Raport przygotowano poprzez eksport danych deklaracji podatkowych i podsumowanie wszystkich pozycji z deklaracji. Oprócz analizy dochodu dokonano też analizy średniej kwoty zwrotu podatku z Holandii. Analiza pokazała, że :

Średnia kwota zwrotu podatku wraz z dofinansowaniem do ubezpieczenia to 1588 EUR

Suma wypłat podatku i Zorg z Belastigndienst dla 9 tysięcy podatników to 15 milionów EURO (!) czyli około 63 milionów złotych.

Co ciekawe suma zwrotów stanowi 14 % łącznych dochodów z umowy o pracę.

IMG 4485

Powyższy raport ma charakter informacyjny i nie jest oficjalnym raportem urzędowym. Analizy dokonano na podstawie przetwarzania danych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych. Jesteśmy jedyną polską firmą, która tak dokładnie analizuje rok do roku wartości wprowadzane do deklaracji podatkowych. Pozwala nam na to nowoczesna technologia i solidna próbka deklaracji. Pozwala nam to stale ulepszać naszą aplikację do rozliczania podatku z Holandii i ułatwiania tego procesu naszym klientom.